İptal ve İade Politikası

1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz, ziyaret ettiğiniz, ya da Whatsapp hattından sipariş oluşturduğunuz takdirde, size sunulan İptal Ve İade Şartları, gizlilik politikası ve mesafeli satış sözleşmesini ve kabul etmiş sayılırsınız.

2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3.Ürün veya fatura sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

4.Satın alınan her bir ürün, dijital ortamda indirilebilir nitelikte olduğu ve çoğaltıp paylaşılma imkanı olduğu için iade edilemez yükümlülüğüne sahiptir.

5. Yazılım bilgisayarlar/sunucular/hostingler üzerine kurulduğu için kurulumun kaldırılması ile ilgili bir doğrulama yapılamadığından veya kodların başka yazılımlarda kullanılıp kullanılmadığının tespiti mümkün olmadığından iade edilemez.

6.Satın alınan ürünün satın alınmadan önce yazılımının aslının kopyasını inceleyerek gerekli bilgileri almalıdırlar. Yazmayan her özelliği yok kabul edilecektir.

7. ALICI ürün bilgileri sayfasında ve satın alma aşamasında yapılan bilgilendirmeleri dikkate almayıp, yazılımı satın alırsa ve aldıktan sonra bilgilendirmesi yapılan konulardan birinden dolayı iade talep ederse isteği dikkate alınmaz, SATICI'NIN uyarılarını dikkate almayan ALICI'NIN iade talep hakkı olamaz. ALICI, SATICI'NIN yaptığı ve açıklama alanlarına yazdığı uyarıları dikkate almak zorundadır aksi taktirde iade hakkı bulunmamaktadır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:
1.ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
2.Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
3.Elektronik ortamda anında (uzaktan) ifa edilen yazılım hizmetleri veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar,
4.Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri, cayma hakkı ve ürün iadesi dışındadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Satıcı'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı'ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

Tarafımıza yöneltilen küfür, hakaret, ya da aşağılayıcı nitelikteki herhangi bir iletişim, destek sistemimiz, canlı destek, Whatsapp veya e-mail yoluyla iletilmiş olsun ya da sosyal medya ve benzeri platformlarda yer alsın, marka değerimizi olumsuz etkileyebilecek nitelikteki yorumlar ve mesajlar ciddiye alınacaktır. Bu tür iletişimlerin tespiti durumunda, ilgili müşterinin hesabı veya üyeliği, veya sunulan hizmetlerin tamamı ya da bir kısmı askıya alınabilir veya durdurulabilir.

Tarafımıza ait herhangi bir hizmetin dağıtılması, dağıtımına aracılık edilmesi veya bu dağıtımlara erişerek hak sahibi olunmayan hizmetin kullanılması veya barındırılması durumlarının tarafımızca tespiti durumunda ilgili müşterinin tüm hizmetlerini durdurma veya askıya alma hakkı saklıdır, yaşatılan maddi mağduriyet giderilmesi durumunda hizmetleri tekrar erişime açma hakkını saklı tutar.

Satıcının alıcıya sunduğu desteği kesme hakkı saklıdır, istediği zaman alıcıya verdiği desteği kesme hakkına sahiptir.